Grupla Psikoterapi, 2022 Sonbahar Grubu

 

Grupla Psikoterapi

2022 Sonbahar, grupla psikoterapi çalışmalarımız başlıyor. Birbirini tanımayan kişilerden oluşacak olan grubumuz, ön görüşme ile seçilecek  kişilerden oluşacak. Sadece grupla psikoterapi için bir araya gelecek.

Başakşehirde Psikoterapinin Etkisini Grupla Yaşayın

Biliyoruz ki psikoterapi yaşadığımız olayların tümünü kapsayan bilimsel sistematik bir süreç. Sizde bir şekilde duygusal gelişiminizle ve yaşamınız temas eden süreçlerde zihin ve duygularınızla bağlantılarınızı koruyun.

Yaşam Bir Gündür. O da Bugündür!

Ertelemeyin. Değişim yaşamın bir parçası. Doğan her güneşle yeni bir sayfa açılır  hayatımızda, siz de yaşamızda farklılık ve dönüşüm katmak için bir adım atın.Grupla Psikoterapi, doğduğunuz günden bugüne kadar yaşadıklarınızı bilimsel yollarla inceleyen ve size geribildirimler sağlayan sistematik çalışmalar bütündür.

Grup Terapisi Bir Psikoterapi Yöntemidir

Grup terapisinin ülkemizde çok kullanılmasa da hem ekonomik olması, hemde etkileşim ve karşılıklı sosyal bağlar kurulması sayesinde yerine göre bireysel terapiden kısmen daha etkili bir yol olduğu bile söylenebilir. İşleyişi biçimiyle 6-12 kişinin çember biçiminde oturarak kısa ısınma oyunları ve farkındalık paylaşımlarıyla yapılandırılan bir sistemi mevcuttur. Grup kurallarıyla disiplin ve mahremiyetin sağlandığı çalışmada bir grup lideri bulunur. Bu lider genelde psikoterapisttir. Psikoterapistin yönergeleri ile çalışmalar yürütülür ve en son aşamada farkındalıklar ve paylaşımlar yapılarak oturum sonlandırılır.

Grup Terapisi Size Ne Kazandırır?

Özellikle sosyal ortamlarda kaygı yaşayan danışanlarımız için güvenli bir alan yaratır. Danışmanlık merkezinin ortamında psikoterapisityle yeni insanlara, yeni duygulara yelken açan kişi kaygılarını bu çalışmalar sürdükçe aşar. kendi gibi zorluklar yaşayan insanların canlı kanlı var olduğunu görmek, onlarla aynı ortamda bulunup onların deneyimlerini dinlemek insanın içinde bulunduğu ‘yalnızlık’ halinden çıkmasını sağlar. Özellikle farkındalıkların paylaşımları ve bağlantıların bir biçimde kurulması değişimin başalaması için ilk adımdır.

Değişim Başlıyor!

Farkındalıkların oluşumu, zihinde bağlantıların aktifleşmesiyle oluşur. Beynimizde yanan bir ampül gibi sinapslarla yeni bağlantılar kurulur.  Zihnimizde oluşan bağlantılar, bizi zorluklara götüren kırılmaların fark edilmesi ve davranışların tanınmasıyla değişime giden güçlü adımlar oluşur. Kişinin yaşamında düzenlemesi gereken yaşamın ahengini bozan davranışlar yeni ve uyumlu davranışlarla yer değiştirmeye başlar. Değişim her zaman kararlılıkla desteklendiğinde kalıcı hale gelir. Kararlılık, özellikle grup terapisinde grup içinde kişilerin birbirini desteklemesi ile gelişen ve sağlanan bir süreçtir. Yeni sezon herkese güzellikler getirsin.

Grup Terapisi Tek Kişi Ücret: 300 TL

Cuma Günleri: 19.00-21.00

Pazar 13.00-15.00

Başvuru:

https://forms.gle/dkXANYRH2YueXBys9